Skip links

Zirkon Tatil

Hiking Doğa Turu

Sizler için hazırlanan kamp konseptlerimizi inceleyin.

Anasayfa Diğer Turlar

Kişi Başı : 150 ₺

TUR GÜNLERİ

Hergün

TUR SÜRESİ

6 Saat

BAŞLANGIÇ SAATİ

10:00

BİTİŞ SAATİ

18:00

16 yaşından küçük olanlar, bu aktiviteye katılması mümkün değildir.

TUR AÇIKLAMASI

Tur günü belirlenen noktalardan sizleri alarak limana ulaştırıyoruz. Saat 10:30 civarında teknemiz hareket ediyor. Rotamıza göre mavi sulara doğru yelken açıyoruz. 7 saat kadar sürecek tur boyunca belirlenen alanlarda molalar veriyoruz. Mola boyunca serin sularda dilediğiniz gibi yüzebilir, güneşlenebilir, soğuk içecekler eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Yelkenli 12 Adalar Tekne Turu Güzergahı

Kızıl ada, katrancı adası, yassıcalar adası, tershane adası, akvaryum koyu ve samanlık koyu tur boyunca mola verilip serin sularda keyif alacağınız yerlerdir.

Kızıl Ada

Kızıl ada ismini, güneş vurduğunda toprağın rengi kızıla dönmesi ve ada kıpkırmızı bir renk almasından dolayı almıştır. Adanın açık denize bakan güney tarafında deniz trafiği için bir deniz feneri bulunmaktadır. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar dalış ve balık tutkunları için çok elverişlidir. Adanın dalgalara karşı doğal bir dalgakıran oluşturduğu doğu kıyısında yüzmeye elverişli geniş kumsalı, mavi yolculuk ve günübirlik yelkenli tekne turlarının teknelerinin uğrak bir mekanıdır.

Katrancı Koyu

Bu koy Fethiye’nin en popüler kamp alanıdır. Denizi ılık bir suya sahiptir. Göcek adalarına en yakın koy olan Katrancı koyu, balık avı tutkunlarının ve deniz altını keşfetmek isteyen dalgıçların uğrak yeridir.

Yassıcalar Adası

Bu ada takımı 5 adacıktan oluşmaktadır. Yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları duraktır. Güney ve Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için idealdir. Ayrıca Yassıca takımadaları içinde banana, ringo, jet ski gibi çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Birbirinden dar boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, adrenalin dolu bir macera gibidir. Yassıca adlarının güney tarafında bulunan Zeytinli ada bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

Tershane Adası

12 adalar bölgesinin en büyük adası olan Tersane Adası üzerinde erken Roma dönemine kadar uzanan fakat çoğunluğu Akdeniz mimari özelliği taşıyan, çok sayıda bina kalıntısı bulunmaktadır. Geçmişte Osmanlı gemilerin yapım, bakım ve onarımlarının yapıldığı bir tersanenin olması nedeniyle Tersane Adası ismini almıştır. 12 adalar yelkenli tekne turlarının uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Bu ada da şu anda hayvancılık ve tarım ile ilgilenen birkaç aile yaşamaktadır. Ayrıca hizmet veren küçük ve şirin restoranda bulunmaktadır. Korunaklı koyu ile mavi yolculuk yatları için bölgenin en güvenli yeridir.

Akvaryum Koyu

Ege’nin mavi suların, Akdeniz’in turkuaz rengi suyuyla birleştiği bu koy cam gibi berraklığıyla akvaryumu andırmaktadır. Denizin dibini netolarak gözlemleyebilir, balıkların eşsiz dansını seyredebilirsiniz. Ayrıca bu koy, profesyonel dalış yapan kişilerin listesi arasında başlarda yer almaktadır.

Samanlık Koyu

6 kilometrelik bir yol ile dolaşılabilen Oyuk tepe yarımadadaki bu koy Fethiye halkının en çok rağbet ettikleri günübirlik piknik alanıdır. Bu koy ayrıca, yürüyüş meraklıları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. Suyu serin, denizi temiz bir koydur. Akşam üstü burada yüzmek başka bir güzeldir.

DAHİL OLANLAR

Açık Büfe Öğlen Yemeği

Transfer

Kek Servisi

HARİÇ OLANLAR

İçecek

Fotoğraf Çekimi

Video Çekimi

TUR PROGRAMI

Başlangıç Alanına Transfer

Tur alanına ücretsiz olarak servis imkanı dahilinde sizleri Zirkon Beach Hotel `den alıyoruz.

Tur Alanına Varış & Info

Tura başlayacağımız alanda, tur yetkilileri küçük bir brifing ve bilgi veriyor.

Teknede Yerleşim Planı

Teknede yerleşim planı ve düzen için yerleştirme planlanıyor.

ÖN REZERVASYON FORMU

  Adınız Email Adresiniz Kişi Sayısı

  Mesajınız

  Zirkon Tur & Aktivite Whatshap Hattı;
  Aklınıza gelen her soru için…

  Whatsapp hattımız üzerinden bizimle 7/24 kesintisiz olarak iletişime geçebilir, aklınıza takılan soruların cevaplarını alabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz mümkün olan en kısa sürede sorularınızı cevaplandıracaktır…

  Whatsapp İle Bağlan